Kalibrace monitorů

Kalibrace monitoru je zásadní krok pro co nejlepší zobrazení zpracovávaných úloh, důležitý pro digitální fotografii, pre-press, dtp, soft proofing atd. K tomu potřebujeme kvalitní monitor, který umožňuje nastavit požadované parametry a po zkalibrování během práce se nastavené hodnoty nemění, resp. kolísání těchto hodnot je v určité toleranci. Abychom monitor zkalibrovali, je potřebná měřící sonda. Ta nám umožní s příslušným programem zkalibrovat monitor na referenční hodnoty a následně vygenerovat ICC profil, který popisuje rozsah barev zobrazitelných na monitoru a umožní systému a programům interpretovat barvy co nejvěrněji, dle nastavení.

Měli byste zájem o kalibraci monitoru?

Pokud jste si vybrali některou z našich služeb, nebo máte jakoukoliv otázku, neváhejte nám napsat.

Popis služby

Jak postupujeme

Monitor můžete kalibrovat dle normovaného osvětlení. V takovém případě by jste měli mít i osvětlení pracoviště zabezpečené světlem s touto normou, pokud potřebujete při zpracování porovnávat výsledek s nějakou předlohou, nebo tištěným výstupem, konkrétně při retušování fotografie a jejím vytištěným náhledem z fototiskárny. Většinou se to řeší osvětlovacím boxem, pod který se umístí předloha.

Druhá možnost je přizpůsobit kalibraci monitoru okolnímu osvětlení. Je potřebné si uvědomit, že v takovém případě bude výsledek vaši práce správně interpretován pouze pod stejným osvětlením, pod jiným může být barevnost jiná. Provádíme taky školení pro správné nastavení a využití správy barev v předtiskové přípravě, jako i u samotného tisku.

Součástí této služby je i návrh, realizace, vybudování a zavádění workflow pro efektivní využití správy barev v celém rozsahu činností našich zákazníků. Zvyšuje se tím produktivita našich klientů při zvýšení kvality a úspor při přípravě.

Provádíme měření a kalibrace produktů a značek: Adast Dominant, Agfa, Anagraph, Aurelon, Caldera, Canon, CGS, ColorBurst, ColoRip, ColorProof XF, Creo, Dupont, Durst, EFI, Encad, Epson, Ergosoft, Esko, Fiery, FujiFilm, GamaPrint, Gandinnovations, Gerber, GMG, Grafitec Poly, Heidelberg, HP, Inca, KBA, Kodak, Lüscher, MAN-Roland, Matchprint, Mimaki, Mutoh, Nur, Océ, Onyx Graphics, Oris Color Tuner, PerfectProof, PhotoPrint, PosterPrint, PosterShop, PrintFactory, Production House, ProofMaster, Roland DGA, Scitex, Seiko ColorPainter, SoftRip, StudioPrint, Tech Ink, Teckwin, TexPrint,VesaWorks, Vutek, Wasatch, X-Proof, Xanté, Xerox, Xitron, Zünd
Ozvěte se nám

Máte dotaz?

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů